Ego Taltsutamise kunst -

Tunnetuslik vaade inimkogemusele läbi EnneagramMi prisma.

 

NUvPeYu.jpg

Ego on kui metsik hobune. Tema taltsutamiseks tuleb teda eelnevalt tundma õppida. Kui mitte olla teadlik ego toimimise viisidest ja ulatusest, jääb paraku peremeheks tema ning sinul ei jää muud üle, kui tema kannul kaasa lohiseda.

See töötuba on sulle, kui soovid:

Olen kuulnud paljusid inimesi sel seminaril küsimas, et miks ei ole selline õpetus inimeseks olemise “kasutusõpetuses”? Miks ei õpetata seda koolis? See säästaks inimesi niipaljust valust ja kannatustest, mida nad endale ja üksteisele põhjustavad, lihtsalt teadmatusest.
— Joonas Saks
 • ellu lihtsust ja selgust;

 • oma elu juhtimise veelgi sügavamalt usaldada südame tarkuse hoolde ning saata lõputult lobisev ja asju jube keeruliseks ajav mõistus “tagaistmele”;

 • olla emotsionaalselt vähem reaktiivne olukordades, kus tajud, et sinu vajadused, soovid või näiline heaolu on ohustatud;

 • luua eluterve ja avatud suhe oma hirmudega. Mõista sügavamalt, miks nad on, mis nad on ja kuidas nad oma kasuks tööle panna;

 • jääda kohale, kui on tunne, et “aitab, ma enam ei soovi, taha ega suuda, pigem vajuks maa alla või lahkuks siit hullumeelsest maailmast”;

 • olla parem sõber iseendale ja kingitus maailmale.

Enneagram on põnev, sügav ja elav süsteemne käsitlus, mida iga enesearengust huvitatud inimene võiks sügavamalt tunda. Kui seda õppida raamatu kaudu, jääb enamasti tema tegelik potentsiaal ja elusus tabamata ning asetub teadvusriiulile kui järjekordne isiksuse tüüpide kirjeldus, mis tundus huvitav.

See süsteem on olnud suurepäraseks tööriistaks mõistmaks oma kaootilist sisemaailma, mis mulle tundus niivõrd ainulaadne. Miski ei varem ega hiljem pole tabanud niimoodi täppi andmaks mulle selge arusaama, miks ma käitun teatud viisidel, oman teatud eelistusi, jutustan endale ja teistele teatud lugusid ning miks miski minus püüab vältida igal võimalused teatud tunnete tundmist ning keedab sellega mulle helpimiseks ühe korraliku supi. Veelgi toredam on see, et pärast nende teadmiste omandamist hakkasin tõeliselt mõistma teisi inimesi ja nende sügavamaid väljakutseid.

Algupäraselt pärineb enneagram kristliku müstika koolidest, mis 50ndatel läbis korraliku moderniseerimise ja tänapäeval evib üsna laia kasutust juhtimise, psühholoogia ja spirituaalsuse valdkondades. Joonase kohtumine enneagrammiga oli algselt läbi Brandon Baysi, kes jagab seda teadmist edasi oma edasijõudnud õpilastele, et nad omandaks põhjaliku teadmise “ego lõksudest” ja oleksid oluliselt edukamad töös iseenda ja oma klientidega.

Enneagram võimaldab oma isiklikku enesearenguteed mõista väga sügaval tasandil. Ta avaldab meile meie unikaalsed elu õppetunnid ning ta mitte ainult ei paljasta, mis meid hoiab tagasi, vaid ka pakub perspektiivid liikumaks eneseteostuse ja vabaduse suunal, ühendades meid meie tugevuste ja oma mina kõrgemate aspektidega.  

Millest me seal täpsemalt räägime?

 • Enneagramm jagab inimvormi üheksasse baastüüpi. Neid tüüpe nimetatakse karakteri fiktsioonideks. Nad on justkui meie isiksuse alune arhitektuur, millele meie individuaalsus kinnitub. Karakter kujundab suures osas meie füüsilise-, emotsionaal- ja mentaalkehad. On ka tabatav meist õhkuvast energiast. Seega mõjutab ta meie tunde- ja mõttemaailma ning seeläbi elukäiku enam kui me arvata oskame või sooviks.

  Kui mitte olla teadlik karakteri lõksudest, pühendame valdava osa oma eluenergiast karakteri fiktsioonist tuleneva käitumise jooksutamisele. Seda sõltumata sellest, kas käime nn vaimset teed või mitte. Kui karakterit mitte märgata ja sellele valada sisse lõputul hulgal vaimset kraami, siis sünnib selle tulemusel vaid koletu “püha ego”, kes omakorda teab täpselt kõike ja asub puhastama maailma kurjusest ja ebaõiglusest. Oleme selle teguviisi ulatust juba mõni tuhat aastat näinud.

  Seetõttu õpetatigi seda müstika koolides, sest see teadmine on hädavajalik tõelisele otsijale, et liikuda välja ego tasandile kinni jäämisest.

 • Baashirmudest, mille läbimine on ego jaoks hullem kui surm. Kuna karakteri fiktsioonid istuvad kas mentaal-, emotsionaal- või füüsilises kehas, tuleb meile vaatluse alla kolm peamist hirmu ja nende modifikatsioonid: tundmatus/teadmatus, väärtusetus või kontrolli kaotus.

 • Sellest, mida teha individuaalselt igal karakteril, et ego haaret lõdvendada.

 • Elu ülesannetest, mille poole sinu individuaalne arhitektuur osutab.

 • Ja loomulikult tõest, armastusest, jumalast ja rahust, mis embab meid, kui näeme läbi illusoorse mängu. See päev käib koos luule, muusika, sisevaatluste, sügavate jagamiste ja kogu loodut embava olemisega.

Mida sa sellelt päevalt saad?

 • Sügavama mõistmise, mis teeb sinu enda ja teiste elu keeruliseks (elu ise on lihtne, kuid meil on sõber ego, kes aitab …. ).

 • Inspiratsiooni usaldada oma südant ja sügavama oskuse tema tarkuse kuulamiseks.

 • Kaastundlikuma suhtumise iseendasse ja seeläbi teistesse.

 • Elutervema suhte oma hirmudega.

 • Meeldetuletuse, et mis on elus tegelikult oluline (me kõik vajame hästi unustatud vana meeldetuletamist).

 • Teadmise, kust leida vabadus, mida hinges igatseme.

 • Tunnetuse arendamaks edasi kunsti nimega “ego taltsutamine”.

   

Kui sa ei ole veel Joonase koolitusel käinud siis on see rangelt soovituslik. Joonas ja tema teekond läbi eriti väga põnevate õpetajate on temast lihvinud inspireeriva kingituse meile kõigile!
— Erki Kaikkonen, muinasjutuvestja ja koolitaja

AEG: 13.10.2019

Alustame 10:00 ja lõpetame 19:00

KOHT: Tao keskus, Rotermanni 2, Tallinn

LÄBIVIIJA: Joonas Saks

Sinu investeering: 97 EUR

Annan 100% rahulolugarantii - kui sa osaled kogu aja ja sündmuse lõpuks tunned, et sa ei ole rahul, tagastan Sulle osalustasu!

Kui soovid arvet, siis palun saada ka vastavad andmed registreerimisavaldust täites.

_Jake_Farra_0016_saks.jpg

Kes on Joonas?

Igavesti lapsemeelne hing kellele meeldib rääkida lugusid, lugusid mis liidavad, innustavad ja realiseeruvad. See hing on siiras, vahel ka krutskeid täis ning suudab siiralt uskuda asjadesse, mis teistele tunduvad kui muinasjutt.

Just need muinasjutud nopib ta üles ja loob lugudeks ning mis ühel hetkel muutuvad reaalsuseks.
Ta usub siiralt inimeste headusse ja iseenda võimesse pidevalt muutuda ja kasvada. Ei karda eristuda ja olla otsekohene.

Ta on segu maailma maagiat nägevast poisist, sihikindlast ja julgest mehest ja õrnast ning südamlikust armastajast.

Üle kõige pealub teda inimeseks olemise sügavam tõde ja see huvi viib teda ikka ja jälle avastama inimeste sisemaailmades peituvad aardeid ja välismaailmas laiuvat maagiat. Ta armastab rännata eripärastes kohtades, kuhu satuvad vähesed. Ta loeb palju ja kirjutab luuletusi, hindab kõrgelt muusikat ning armastab igasugu spontaansust ja olemise vabadust.